İletişim Bilgileri

Mentha Hijyen ve Sağlık Ürünleri

  • Yetkili Kişi: MURAT ÜRÜN
  • Telefon numarası: +90 (312) 446-46-81, (505) 2867020
  • MSN: mentha@hotmail.com.tr
  • Skype: menthahijyen
  • Adres: Reşit Galip Caddesi 7 / 4 GOP, çankaya, Ankara, Türkiye

Sitedeki güncellemeler

Sıvı sabun neden ucuz?

20.03.2012 12:25

Sıvı sabun neden ucuz?

Sıvının elden akıp gitmemesi ve elde kalabilmesi için koyulaşması, jelleşmesi lazım olduğundan formülüne viskosite yapan tuzlar eklenmektedir.
Fiyatı ucuz olan tuzlarla hem sıvı koyulaştırılmakta, hem de ağırlaştırılmakta ve dolayısıyla da maliyeti düşürülmektedir.
Sıvı sabun dispenseri bir basmada ortalama 2 gram sıvı vermekte, bu da tüketicinin % 90'ının gözüne az göründüğü için sıvı sabun dispenserine 2-3 defa basarak ellerine 5-6 gram sıvı sabun aldıkları ve bunu da akan suyun altında köpürtmeye çalışırken yarısını lavaboya akıtarak israf ettikleri görülmekte ve bilinmektedir.
Bu sebepten dolayı tüketiciler, fazla sıvı sabun sarf etmekte ve buna da çok para ödemek zorunda kaldıkları için sıvı sabun masrafını azaltmak maksadı ile ucuz sıvı sabuna yönelmişlerdir.
Tüketiciler ellerini 5-6 gram sıvı sabun ile yıkamaya çalıştıkları için üreticiler aktif temizlik maddelerini az kullanarak maliyeti düşürebilmektedir.
Müşteri ucuz mal istediği için, kaliteli kozmetik ürünlerde kullanılan pahalı aktif maddeler, tahrişi önleyici, cildi yumuşatıcı ve nemlendirici maddeler, sıvıyı bakterilere karşı koruyucu pahalı koruyucular, kaliteli pahalı kokular, cildi gün boyu bakterilere karşı koruyan triclosan gibi koruyucu maddeler sıvı sabunu ucuza mal edebilmek için yeteri kadar kullanılamadığı için maliyetler kolayca aşağı çekilebilmektedir.
Yukarıda, sıvı sabun kullanıcılarının, ortalama 5 gram sıvı sabun sarf ettiklerini ve sebeplerini bildirmiştik.
Görülüyor ki sıvı sabun ucuz olarak alınabiliyor. Fakat çok sarf edilerek daha pahalıya geliyor.

Önceki Haberler
Antibakteriyel temizlik köpüğü neden pahalı?

20.03.2012 12:24

MONTAJ

19.02.2012 15:10

TOPTAN ALIMLARDA ÜCRETSİZ MONTAJ
TESLİMAT

19.02.2012 00:00

ANKARA SİPARİŞLERİ ELDEN TELİM EDİLİR.